ПАЛА ВЛАДА НАТО ДРЖАВЕ: Украјински дронови запалили Европу

D.D.

14. 05. 2026. у 11:12

ЛЕТОНСКА премијерка Евика Силина објавила је оставку усред кризе у влади изазване инцидентом у којем су украјински дронови камиказе погодили складиште нафте у близини руске границе.

ПАЛА ВЛАДА НАТО ДРЖАВЕ: Украјински дронови запалили Европу

Foto: Unsplash/Jannik thing2196

Силина објавила је данас одлуку на конференцији за новинаре.

Само неколико сати раније, министар унутрашњих послова Рихардс Козловскис, члан Силинине либерално-конзервативне странке Јединство, изјавио је да премијер нема намеру да напусти функцију.

У међувремену, опозиција је планирала процедурални маневар како би заобишла петодневну паузу коју захтева летонски закон пре него што се одобри захтев за гласање о неповерењу.

Кризу у балтичкој држави изазвао је инцидент прошле недеље у којем су два украјинска дрона камиказе дугог домета погодила празно складиште нафте у близини града Резекне, око 40 км од руске границе. Није било жртава на терену.

Министар одбране Андрис Спрудс, који је подржао нападе Украјине на Русију и назвао инцидент жалосним, али разумљивим, поднео је оставку током викенда. Члан Прогресивне странке рекао је да не жели да војска буде увучена у политичке свађе.

(Б92)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ПОГЛЕДАО МЕ ЈЕ И ПЉУНУО: Еву Рас понизио славни редитељ - Склоните ми ову жену одавде