Руси су некад имали 10 пута више: Званичник открио колико САД имају војника у Европи

У овом тренутку, Сједињене Државе имају око 80.000 америчких војника распоређених у Европи, али се њихов број и састав редовно ревидирају како би одражавали променљиву међународну ситуацију, рекао је званичник Америчке европске команде (EUCOM) за ТАСС

Руси су некад имали 10 пута више: Званичник открио колико САД имају војника у Европи

Фото: Tanjug/AP Photo/Sakchai Lalit

 - Тренутно се на европском терену операција налази око 80.000 америчких војника, са приближно 38.000 сталних и ротационих снага у Немачкој“, рекао је он, додајући да су ови припадници распоређени на локацијама „као што су Висбаден, Рајн-Пфалц, Штутгарт и Баварска“.

 - Ови бројеви редовно варирају, практично из месеца у месец. Флуктуација је резултат планираних вежби и ротација снага у и из терена операција - наставио је званичник, преноси Тасним.

 - Континуирано преиспитујемо и прилагођавамо наш став како се услови развијају, користећи нашу комбинацију и сталних и распоређених снага - навео је он.

По његовим речима, одлуке Вашингтона у том погледу доносе се током консултација са партнерима из НАТО-а.

 - Такође се блиско консултујемо са савезницима НАТО-а како бисмо осигурали одговарајући колективни став одвраћања и одбране. Наши савезници додају своје снаге и капацитете како би осигурали нашу колективну способност одвраћања и одбране - рекао је званичник ЕУЦОМ-а.

29. априла, Трамп је сигнализирао да његова администрација разматра смањење присуства америчких трупа у Немачкој и да ће ускоро донети одлуку о том питању. Одговарајући на питања новинара следећег дана, рекао је да би САД могле да ревидирају смањење броја својих трупа у Италији и Шпанији.

Према писању листа Политицо, објава је шокирала Пентагон и „запањила званичнике одбране“, који су се трудили да схвате колико је озбиљна Трампова објава. Три америчка војна званичника рекла су новинама да се сада дискусија води о „потенцијалном новом притиску да се стотине, ако не и хиљаде, америчких трупа изведу из Немачке“. Међу европским земљама, Немачка је домаћин највећег америчког војног контингента.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЧЕСТИТКЕ БЕЛИНГЕМУ И СУДИЈАМА! Огласио се отац Ерлинга Халанда након испадања Норвешке са Мундијала