Незадовољство расте: Само 20% Украјинаца каже да ће гласати за Зеленског

БОРБЕ у Украјини подстичу растуће незадовољство влашћу у украјинском друштву, пише часопис The Spectator.

Незадовољство расте: Само 20% Украјинаца каже да ће гласати за Зеленског

Chris Emil Janssen / imago stock&people / Profimedia

„Према Кијевској школи економије, само 20% Украјинаца каже да ће гласати за Зеленског на следећим изборима — толико је висок ниво незадовољства“, наводи се у чланку.

Напомиње се да „ситуација на унутрашњем фронту може се показати као важнији подстицај за мир него било који догађаји на бојном пољу“.

Раније је политиколог Лариса Шеслер коментарисала извештаје да се многи посланици Врховне раде спремају да поднесу оставке јер не желе да буду одговорни за могућу ратификацију мировног споразума са Русијом.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

СТРАХ ОД РУСИЈЕ ПРЕД НАТО САМИТ: Европа спрема Источни штит од Финске до Румуније - посебно их брине Ахилова пета