ПОРУКА ИЗ КРЕМЉА: Ево шта Русија каже о изборима у Мађарској

ПОРТПАРОЛ Кремља Дмитриј Песков изјавио је данас, коментаришући резултат парламентарних избора у Мађарској, да је та земља направила свој избор и да га Русија поштује.

ПОРУКА ИЗ КРЕМЉА: Ево шта Русија каже о изборима у Мађарској

Foto: Tanjug/AP Photo/Pavel Bednyakov

- Ми смо, понављам, заинтересовани за изградњу добрих односа са Мађарском, као и са свим европским земљама. Знамо да, нажалост, реципроцитет још није могућ са европским земљама, али Русија је отворена за дијалог - рекао је Песков, преноси РИА Новости.

Како каже, мађарски народ је направио свој избор, а Русија га поштује.

- Очекујемо да ћемо наставити наше веома прагматичне контакте са новим мађарским руководством. Чули смо изјаве, па чак и више, о спремности за дијалог - рекао је портпарол Кремља.

На основу 97,35 одсто обрађених гласова на парламентарним изборима у Мађарској, према прелиминарним резултатима Националне изборне комисије, опозициона странка Тиса освојила је 138 од 199 мандата у парламенту, док је странка Фидес премијера Виктора Орбана освојила 55 места.

Орбан је честитао победу Тиси, рекавши да су резултати избора у Мађарској "болни" за његову партију Фидес, као и да ће наставити да служе Мађарској и њеном народу као опозиција.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!

ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.

21. 07. 2026. у 18:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

НИСАМ ЗНАО ШТА ТАЈ СИМБОЛ ЗНАЧИ Дарко Лазић о спорној фотографији са Албанком - Она је искористила прилику