УКРАЈИНА 1.971 ПУТ ПРЕКРШИЛА ПРЕКИД ВАТРЕ: Огласило се руско министарство
РУСКО Министарство одбране саопштило је данас да је евидентирано 1.971 кршење ускршњег прекида ватре од стране украјинских оружаних снага.
Tanjug/AP/Andrii Marienko
У складу са наређењем руског председника Владимира Путина, све руске војне групе у зони специјалне војне операције морају строго да поштују примирје које је проглашено од 11. априла у 16.00 часова по московском времену до данас, 12. априла, у 8.00 часова, преноси ТАСС.
- Укупно је забележено 1.971 кршење прекида ватре од стране јединица украјинских оружаних снага у периоду од 11. априла у 16.00 часова по московском времену до 12. априла у 8.00 часова - наводи се у саопштењу руског министарства.
Генералштаб Оружаних снага Украјине саопштио је синоћ да су снаге Руске Федерације извеле 101 напад на положаје украјинске војске и прекршиле примирје 469 пута упркос најављеном ускршњем прекиду борби.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ГОРИ БЛИСКИ ИСТОК: Експлозије широм Ирана, Израела, Емирата, Катара...
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)