ОВО ЈЕ УСЛОВ ИРАНА ЗА КРАЈ РАТА: САД изразиле жељу за преговорима
ИРАН захтева да се поштује његово право на мирнодопску нуклеарну енергију као један од кључних услова за завршетак сукоба са САД и Израелом, открива дипломатски извор из Техерана.
Фото: Профимедиа, Depositphotos
- Услови за окончање рата укључују одрживи мир у региону, осуду агресора, репарације, надокнаду материјалне штете, укидање санкција и међународно признање иранског права на нуклеарну енергију - навео је извор.
До сада, додао је званичник, није било директних преговора између Техерана и Вашингтона, иако су САД изразиле интерес за дијалог.
Крајем марта, амерички председник Доналд Трамп је тврдио да су разговори почели, док је иранско Министарство спољних послова негирало директан контакт, али признало примање порука преко посредника.
Према иранским извештајима, Техеран је изнео пет кључних захтева, укључујући гаранције да сукоб неће бити поновљен и међународно признање контроле над Ормуским мореузом.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: Оштећена амбасада Србије у Техерану у бомбардовању
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.
15. 07. 2026. у 20:30
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)