ПРЕМИНУО БИВШИ ПРЕДСЕДНИК АЛЖИРА: Борио се са тешком болешћу

Танјуг

29. 03. 2026. у 19:28

БИВШИ председник Алжира Ламин Зеруал, који је био на власти од 1994. до 1999. године, преминуо је у 84. години, након тешке болести, саопштило је данас председништво Алжира.

ПРЕМИНУО БИВШИ ПРЕДСЕДНИК АЛЖИРА: Борио се са тешком болешћу

Фото: Printscreen

У саопштењу се наводи да је преминуо у војној болници Мохамед Сежир Некаче, након борбе са тешком болешћу, преноси РТЛ.

У Алжиру су проглашена три дана националне жалости, током којих ће заставе бити спуштене на пола копља широм земље и у дипломатским представништвима у иностранству.

Његово тело изложено је у Палати народа, како би грађани могли да му одају почаст.

Зеруал ће бити сахрањен сутра у свом родном граду Батни, где је живео након повлачења из политике. За разлику од других бивших председника, који су сахрањени на гробљу Ел Алиа у делу резервисаном за хероје рата за независност, он ће почивати у родном месту.

Као бивши официр, водио је земљу током једног од најнасилнијих периода у њеној историји, а 1995. године организовао је прве вишестраначке председничке изборе.

Био је познат по скромности и остао је веома популаран међу грађанима и након повлачења из политике.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)

СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".

26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50

Коментари (0)

ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Ево шта су сад урадили у Загребу - и тиме се још и хвале (ФОТО)