ХИТНО СЕ ОГЛАСИО ТРАМП: Најавио оставку важне особе у свом кабинету

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп саопштио је данас да ће министарка унутрашње безбедности САД (ДХС) Кристи Ноем поднети оставку крајем месеца након нешто више од годину дана на функцији, а њен наследник биће републикански сенатор из америчке савезне државе Оклахоме Марквејн Малин.

ХИТНО СЕ ОГЛАСИО ТРАМП: Најавио оставку важне особе у свом кабинету

Foto: Profimedia

"Задовољан сам што могу да најавим да ће високо поштовани сенатор из Оклахоме, Марквејн Малин, постати министар унутрашње безбедности САД (ДХС) од 31. марта 2026", навео је Трамп у објави на својој друштвеној мрежи Трутх Социал.

Додао је да ће Ноем, за коју је рекао да "је добро служила", преузети нову улогу под називом "Изасланик за штит Америке", која ће водити нову безбедносну иницијативу у Западној хемисфери, преноси НБЦ Њуз.

Током мандата, Ноем је надгледала појачане депортације миграната и контролу других облика имиграције, што је била једна од кључних Трампових изборних обећања.
Међутим, поступци администрације у Миннеаполису, укључујући распоређивање хиљада савезних трупа и употребу бруталних метода, изазвали су оштру критику њеног вођења ДХС.

Ноем је одбила да се извини за називање двоје америчких држављана Рене Гуд и Алекса Претија, које су убили амерички саветни агенти агената, "домаћим терористима", али је признала да истраге о њиховим смртима још трају.

Кристи Ноем је прва чланица Трампове администрације која одлази у овом мандату, а пре него што је служила у администрацији, била је гувернерка америчке савезне државе Јужна Дакота.

 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ЛУДНИЦА НА МЕЧУ МЕКСИКО - ЕНГЛЕСКА! Пет голова, два пенала и црвени картон - ово се први пут догодило на Астеки!