ИЗРАЕЛ БРУТАЛНО ПРЕТИ НОВОМ ВОЂИ ИРАНА: Сваки лидер биће мета

Новости онлине

04. 03. 2026. у 08:20

ИЗРАЕЛСКИ министар одбране Израел Кац изјавио је данас да ће сваки лидер кога ирански режим постави да замени убијеног ајатолаха Алија Хамнеија бити "недвосмислена мета за елиминацију".

ИЗРАЕЛ БРУТАЛНО ПРЕТИ НОВОМ ВОЂИ ИРАНА: Сваки лидер биће мета

Фото: Профимедиа

- Сваки лидер кога је именовао ирански режим да води план уништења Израела, прети Сједињеним Америчким Државама, слободном свету и земљама региона и угњетава ирански народ, биће недвосмислена мета за елиминацију - навео је Кац у саопштењу, пренео је Тајмс оф Израел.

Он је додао да "није битно како се зове или где се крије" наследник и поручио да ће Израел, заједно са америчким партнерима, наставити да делује "пуном снагом" како би "демонтирао капацитете режима и створио услове да ирански народ свргне и замени тај режим".

Али Хамнеи, који је 37 година био вођа Ирана, убијен је у израелском ваздушном нападу на Техеран у суботу.

Foto: Profimedia

Ирански Савет за вођство изабрао је за новог ајатолаха и врховног лидера Ирана Моџтабу Хаменија, сина убијеног ајатолаха, пренео је Иран Интернешенел.

Како тај портал наводи, Моџтаба Хамнеи изабран је на инстистирање Иранске револуционарне гарде (ИРГЦ). Према информацијама до којих је тај портал дошао, Иранска скупштина експерата, под притиском ИРГЦ, изабрала је Моџтабу Хамнеија за новог врховног вођу.

Та одлука још није званично објављена и очекује се да ће бити саопштена након што Али Хамнеи буде сахрањен, напомиње ирански портал.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

РУСИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Какав скандал! Невероватно како су понизили све руске параолимпијце!