БРОЈ ЖРТАВА РАСТЕ, МЕЂУ ЊИМА И ДЕЦА: Пакистан поново ударио на Авганистан, огласило се Министарство одбране (ВИДЕО)
У ПАКИСТАНСКИМ нападима на Авганистан током протекле ноћи погинуло је или је повређено на десетине људи, а међу њима има жена и деце, саопштили су данас талибани, који владају у Авганистану.
Фото: Printscreen
Авганистанско Министарство одбране је саопштило да ће Пакистан због напада добити одговарајући одговор у одговарајуће време, преноси Ројтерс.
Влада Пакистана је саопштила раније данас да је извела прекограничне нападе на милитантне мете у Авганистану, као и да су напади изведени након низа самоубилачких бомбашких напада у Пакистану, које су извршили милитанти који су дошли са авганистанске територије, од којих су неки били изведени током муслиманског светог месеца Рамазана.
У саопштењу се наводи да постоје "убедљиви докази" да су нападе извршили припадници Хвариџа, односно пакистански талибани, који су поступали по упутствима "њиховог руководства и послушника са седиштем у Авганистану", преноси данас Ројтерс.
Наводи се да је Пакистан извршио "селективне ударе засноване на обавештајним подацима, на седам терористичких кампова и скровишта" који припадају пакистанским талибанима, као и исламској држави Хорасан, у провинцији дуж границе са Авганистаном.
Кабул је више пута негирао да је дозволио милитантима да користе авганистанску територију за извођење напада унутар Пакистана.
ПАКАО У ДУБАИЈУ! Иранци погодили Бурџ ел Араб, симбол луксуза и један од најпознатијих хотела на свету (ВИДЕО)
ИРАНСКИ дрон погодио је и хотел са пет звездица Бурџ ел Араб у Дубаију.
28. 02. 2026. у 23:12
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
СМЕХ ДО СУЗА: Питали Хрвате да ли знају српске речи - "Никада нећу погодити!" (ВИДЕО)
"ЛЕБЛЕБИЈА би могла бити каросерија."
27. 02. 2026. у 21:41
Коментари (0)