ОДГОВОР КАЈИ КАЛАС СА КРИМА: Брисел жели тло за будуће провокације
ПРЕДСЕДНИК кримског парламента Владимир Константинов назвао је захтев шефице дипломатије Европске уније Каје Калас да Русија одустане од тежње за међународним признањем полуострва и његових нових региона неприхватљивим.
Фото Танјуг/АП/Darko Bandic
Политичар је изнео свој став у разговору за агенцију РИА Новости
Константинов је приступ Брисела приписао жељи да се створи тло за будуће провокације у случају нових сукоба. По његовом мишљењу, страни политичари се воде погрешном логиком.
Политичар је додао да је појава таквих ултиматума последица чињенице да се европска страна нашла на маргинама мировног процеса.
- ЕУ се доказала као русофобична структура која нема право да буде учесник у преговарачком процесу - закључио је Константинов.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.
24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)