СИРСКИ О УЖАСУ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА: Зона Специјалне војне операције постала "зона смрти"
Главнокомандујући Оружаних снага Украјине Александар Сирски изјавио је да је опасност за украјинске војнике на првој линији повећана од почетка сукоба, пише немачки лист "Цајт".
Фото: Профимедиа/Илустрација/liveuamap/Міністерство оборони України
Према наводима украјинског генерала, као један од кључних фактора наведено је технолошко унапређење у производњи дронова, које је, како тврди, створило такозвану „зону смрти“.
(Спутњик)
Препоручујемо
ШМИГАЉ О НОВОМ НАПАДУ НА ЕНЕРГЕТСКИ СЕКТОР: "Активиран захтев за хитну помоћ од Пољске"
07. 02. 2026. у 09:05
"ВОДЕ СЕ ВРЛО ДОБРИ РАЗГОВОРИ О УКРАЈИНИ" Трамп: Нешто би могло да се деси
07. 02. 2026. у 07:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАСПАДА СЕ ПАРТНЕРСТВО СА ПУТИНОМ: Украјина добила кључног савезника у НАТО-у
ПРЕ отприлике десет година, рат у Сирији помогао је да се створи неочекивано партнерство на Блиском истоку између Турске и Русије. Међутим, оно се сада распада, тврди Њујорк тајмс. Наиме, Турска снажно помаже Украјини да створи упориште у делу света где је руски председник Владимир Путин раније уживао значајан утицај.
08. 06. 2026. у 09:25
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)