САНЧЕЗ ТВДИ ДА БИ ИНВАЗИЈА САД НА ГРЕНЛАНД УЧИНИЛА ПУТИНА НАЈСРЕЋНИЈИМ ЧОВЕКОМ НА СВЕТУ: Ево зашто зако мисли

П. Ђурђевић

18. 01. 2026. у 09:41

ШПАНСКИ премијер Педро Санчез изјавио је данас да би америчка инвазија на Гренланд учинила руског председника Владимира Путина "најсрећнијим човеком на свету".

САНЧЕЗ ТВДИ ДА БИ ИНВАЗИЈА САД НА ГРЕНЛАНД УЧИНИЛА ПУТИНА НАЈСРЕЋНИЈИМ ЧОВЕКОМ НА СВЕТУ: Ево зашто зако мисли

Foto: Profimedia

- Ако се фокусирамо на Гренланд, морам рећи да би америчка инвазија на ту територију учинила Владимира Путина најсрећнијим човеком на свету. Зашто? Зато што би легитимизовала његов покушај инвазије на Украјину - рекао је Санчез у интервјуу за лист "Вангардија", преноси Ројтерс.

Санчез је оценио да би свака војна акција Сједињених Америчких Држава против острва које је данска аутономна територија наштетила НАТО-у и легитимизовала инвазију Русије на Украјину.

- Ако би Сједињене Државе употребиле силу, то би била смртна пресуда за НАТО. Путин би био двоструко срећан - закључио је Санчез.

Амерички председник Доналд Трамп је више пута изјавио да се неће задовољити ничим мање од власништва над Гренландом, док су лидери и Данске и Гренланда на то одговорили да острво није на продају и да не желе да буде део САД.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ТУРСКИ ВОЈНИ МУЗЕЈ КРИЈЕ СРПСКИ МАЧ ОБИЛИЋА: Барон де Тот оставио сведочанство да је оружје којим је убијен султан Мурат лично видео

ДА ЛИ ТУРСКИ ВОЈНИ МУЗЕЈ КРИЈЕ "СРПСКИ МАЧ" ОБИЛИЋА: Барон де Тот оставио сведочанство да је оружје којим је убијен султан Мурат лично видео

БАРОН Франсоа де Тот, француски официр, дипломата и шпијун, војни саветник султана Мустафе Трећег и Абдула Хамида Првог видео је око 1769. мач Милоша Обилића и сведочанство о томе оставио у својим мемоарима, наводи се у многим радовима турских научника.

01. 02. 2026. у 14:52

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ЗАПРЕПАСТИО АУСТРАЛИЈУ: Ево шта је Србин рекао на конференцији после финала Аустралијан опена 2026!