ПЕСКОВ САОПШТИО: Русија чека појашњење Венсове изјаве о Украјини; Москва и Баку настављају сарадњу у ЗНД
РУСИЈА се нада да ће с временом добити појашњење изјава потпредседника САД Џеја Ди Венса о „пробоју“ постигнутом на преговорима о Украјини, саопштио је портпарол Кремља Дмитриј Песков, коментаришући Венсову изјаву да као кључни пробој у преговорима о Украјини види чињеницу да су сва питања сада предмет отворене расправе.
Фото: Профимедиа
-Искрено, нисам у потпуности упознат са тим шта се подразумева под ‘пробојем’, али је јавним путем тешко решавати тако сложено питање. С друге стране, вероватно ћемо с временом добити нека појашњења, казао је Песков.
Песков о одсуству азербејџанског председника са самита ЗНД
Азербејџан наставља да учествује у свим видовима сарадње у оквиру Заједнице независних држава (ЗНД), а билатерални односи Москве и Бакуа напредују, саопштио је портпарол руског председника, коментаришући одсуство азербејџанског председника Илхама Алијева са самита ЗНД у Санкт Петербургу.
Песков је навео да заузети радни распоред председника понекад спречава одлазак на службена путовања.
Према његовим речима, Русија веома цени резултате билатералног састанка председника Русије Владимира Путина и Алијева.
-Веома ценимо резултате недавног састанка председника у Душанбеу и поступаћемо у складу са договорима који су тамо постигнути, нагласио је портпарол Кремља.
Раније данас, агенција Азертаџ известила је да председник Азербејџана неће моћи да учествује на неформалном самиту ЗНД у Санкт Петербургу због обавеза.
Подсетимо, састанак Путина и Алијева у Душанбеу одржан је 9. октобра, а лидери су разговарали телефоном 24. октобра о билатералној сарадњи.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић - Радозналост је њена супермоћ
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
АМЕРИКАНАЦ ЈАСАН: "Украјинци, приватно, признају да ће изгубити Доњецк, али..."
ПОТПРЕДСЕДНИХ САД Џеј Ди Венс изјавио је данас да су територијална питања кључна тачка спорења у преговорима.
22. 12. 2025. у 19:29
Коментари (0)