КАЈА КАЛАС УПОЗОРИЛА: "Ако желимо мир, морамо да се припремамо за рат"
ВИСОКА представница Европске уније за спољну политику и безбедност Каја Калас изјавила је данас да, ако почнемо да улажемо у одбрану тек када нам заиста затреба, биће прекасно и да то важи и данас.
Фото: Профимедиа
"Ако желимо мир, морамо да се припремамо за рат", рекла Калас, преноси Анса.
Она је то изјавила обраћајући се видео-поруком на Маратону за мир који је организовала Италијанска конфедерација синдиката радника (ЦИСЛ) у Риму.
"Ако не будемо припремљени, ризикујемо сваки евро који трошимо на школе, болнице и културу", поручила је Калас.
(Танјуг)
Препоручујемо
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"
СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.
12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37
Коментари (0)