ОПСЕДНУТОСТ МОСКВОМ: Две европске земље потписују споразум против Русије

Novosti online

20. 10. 2025. у 16:59

ПОЉСКА и Велика Британија финализују билатерални безбедносни споразум који би предвидео даље мере "за обуздавање Русије", пише лист "Тајмс", позивајући се на пољског министра спољних послова Радослава Сикорског.

ОПСЕДНУТОСТ МОСКВОМ: Две европске земље потписују споразум против Русије

Фото: Профимедиа, Shutterstock

"Тајмс" тврди да ће споразум обухватити мере за "обуздавање Русије", као и акције усмерене на борбу против илегалних миграција и "кријумчарења људи".

Раније је шеф пољског Бироа за националну безбедност у интервјуу за Financial Times изразио мишљење да је Пољска у рату са Русијом.

Тврдио је да саботери наводно раде против његове земље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника

Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.

28. 04. 2026. у 20:51

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака

ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.

02. 05. 2026. у 21:42

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз празничне бонусе