ВОЂА ВОЈНЕ ПОБУНЕ НА МАДАГАСКАРУ ОБЈАВИО: Преузимам позицију председника
ВОЂА војне побуне на Мадагаскару Мајкл Рандријанирина изјавио је данас да "преузима позицију председника" те земље, као и да ће оружане снаге бити задужене за то острво у Индијском океану између 18 месеци и две године, пре него што се одрже нови избори.
Foto: Jutjub/Printskrin/@Channel4News,aljazeera.com,france24.com/en
Рандријанирина, који је предводио побуну војника у којој је свргнут председник Андри Раџоелину, изјавио је за АП да очекује да ће у наредних неколико дана положити заклетву као нови лидер земље.
Мора доћи до полагања заклетве. Остајемо овде најмање 18 месеци, највише две године, рекао је Рандријанирина.
Он је јуче објавио да оружане снаге преузимају власт на Мадагаскару, чиме су завршене недеље протеста против Раџоелине владе, које су организовале углавном омладинске групе које себе називају "Генерација З Мадагаскара".
Демонстранти су у протестима захтевали бољу владу и више могућности у земљи која има дубоке проблеме са сиромаштвом.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ЕСКАЛАЦИЈА СУКОБА НА ВРХУНЦУ: Председник Мадагаскара након протеста напустио земљу
13. 10. 2025. у 21:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)
ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.
08. 07. 2026. у 17:19
Коментари (0)