"ТРЕНУТНО, БЕЗ ДРУЖБЕ" Сијарто: Напад на нафтовод је напад на суверенитет Мађарске
НАПАДЕ на нафтовод "Дружба" треба посматрати као нападе на суверенитет Мађарске, изјавио је мађарски министар спољних послова Петер Сијарто.
FOTO: AP/Tanjug
- Тренутно, без 'Дружбе', физички не можемо да снабдевамо земљу, јер преостала инфраструктура не може да испоручи довољно нафте. Када се испоруке преко 'Дружбе' прекину, не можемо да снабдевамо земљу нафтом. Дакле, ко год напада цевовод који води до Мађарске, напада наш национални суверенитет, који претпоставља безбедно снабдевање енергијом - рекао је Сијарто, који учествује на Руској енергетској недељи (РЕW), преноси данас ТАСС.
Сијарто је изразио наду да ће Европска унија предузети мере и осигурати безбедно снабдевање енергијом својим државама чланицама.
- Али нажалост, до сада нисмо видели никакву подршку - казао је Сијарто.
Украјинске оружане снаге извеле су у претходном периоду неколико напада дроновима и ракетама на инфраструктуру нафтовода "Дружба" на руској територији, а испоруке нафте Мађарској и Словачкој су обустављене док се нафтовод поправља.
Препоручујемо
СИЈАРТО ПОСТАВИО ЗЕЛЕНСКОГ НА МЕСТО: О приступу Украјине ЕУ одлучују чланице, не Кијев
06. 10. 2025. у 21:26
ДУГОТРАЈНИ СУКОБ СПАЛИЋЕ НОВАЦ ЕВРОПСКИХ НАРОДА: Велико упозорење о украјинском кошмару
05. 10. 2025. у 16:26
МАЂАРСКА НЕЋЕ ДА ФИНАНСИРА УКРАЈИНСКУ ВОЈСКУ: Сијарто о плану буџета ЕУ
01. 10. 2025. у 13:51
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ТРАМП УКРАО ШОУ НА ЖРЕБУ ЗА СП: Сцена која је обишла свет - Меланија није крила одушевљење (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је у центру пажње на извлачењу група за Светско фудбалско првенство 2026. године, где је извео свој познати YMCA плес и примио прву ФИФА-ину награду за мир.
06. 12. 2025. у 10:31
Коментари (0)