ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО ТЕМЕ РАЗГОВОРА СА ТРАМПОМ: Ево о чему ће све говорити

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

13. 10. 2025. у 23:30

ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски саопштио је да ће се у петак у Вашингтону, током састанка са председником САД Доналдом Трампом, разговарати о корацима ка постизању мира у Украјини, јачању противваздушне одбране и дугорочним капацитетима за притисак на Русију.

ЗЕЛЕНСКИ ОТКРИО ТЕМЕ РАЗГОВОРА СА ТРАМПОМ: Ево о чему ће све говорити

FOTO: Tanjug/AP

Поред тога, Зеленски ће одржати састанке и са представницима америчких одбрамбених и енергетских компанија, као и са сенаторима и конгресменима.

О овим плановима Зеленски је обавестио јавност путем објаве на Телеграму, преноси Укринформ.

"Мислим да ћемо разговарати о редоследу корака које желим да предложим. Захвалан сам председнику Трампу на нашем дијалогу и подршци", навео је Зеленски.

Украјинска делегација већ је отпутовала у Сједињене Америчке Државе. У њој се налазе премијерка Јулија Свириденко, шеф кабинета председника Андриј Јермак, секретар Савета за националну безбедност и одбрану Рустем Умеров и представници дипломатског сектора.

Поред сусрета са Трампом, Зеленски ће имати низ састанака са америчким званичницима и привредницима.

"Имаћу састанке и са одбрамбеним и енергетским компанијама. То је неопходно – то је био предлог председника Трампа – јер сада постоје потребе због различитих формата напада, чак и оних који још нису изведени. У сваком случају, морамо бити спремни", нагласио је украјински председник.

Како је закључио, циљ посете је осигурање додатне подршке Украјини у области безбедности, енергетике и међународне дипломатије у условима текућег рата са Русијом.

 (Укринформ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Понуда дана: Нови концепт агенције Big Blue за лакши избор летовања