ЖЕСТОК ОБРАЧУН У ИРСКОЈ: Полиција пендрецима и бибер спрејем растерала блокадере
У ДАБЛИНУ дошло је до жестоког сукоба између полиције и групе крајње левичарских про-палестинских демонстраната који су покушали да пробију полицијски кордон током нелегалног протеста.
Фото: Printscreen
Како се види на снимцима који круже друштвеним мрежама, демонстранти су у више наврата насртали на полицијске службенике, након чега је уследила хитра и оштра реакција.
Ирска полиција је интервенисала пендрецима и бибер спрејем, не остављајући простора за ескалацију насиља.
Сведоци наводе да су се демонстранти окупили у знак подршке Палестинцима и да су поједини узвикивали пароле у корист Хамаса, што је изазвало оштре реакције јавности и политичких коментатора.
- Овако се реагује на покушаје угрожавања јавног реда и подршку терористичким организацијама. Нулта толеранција - рекао је Ли Харис, аналитичар.
Полиција је саопштила да је неколико особа приведено и да ће против њих бити покренут поступак због нарушавања јавног реда и мира, као и напада на службена лица.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)