ЗАХАРОВА О СУСРЕТИМА СА АМЕРИКАНЦИМА: Русија и САД нагласиле неопходност мирног решавања сукоба у Украјини и разумевање узрока
ПОРТПАРОЛКА Министарства спољних послова Русије Марија Захарова изјавила је да су Русија и Сједињене Државе на последњим билатералним сусретима поново нагласиле неопходност мирног решавања сукоба у Украјини, као и разумевања његових узрока.
Фото: АП
- Сећамо се сусрета у Енкориџу. Делегација, којом је руководио министар спољних послова Сергеј Викторович Лавров, одржала је на маргинама 80. заседања Генералне скупштине УН разговоре са државним секретаром САД Марком Рубиом у Њујорку – у наставку тог састанка у Анкориџу - рекла је Захарова новинарима.
Према њеним речима, обе стране су „поново потврдиле потребу за тражењем мирног решења и, наравно, истакле неопходност разумевања првобитних узрока кризе, јер су те ствари међусобно повезане“.
Препоручујемо
РУСКЕ СНАГЕ НАПРЕДУЈУ У ГРИШИНУ И КА КОНСТАНТИНОВКИ: Хитно се огласио Пушилин
07. 12. 2025. у 19:28
УКРАЈИНСКА РАДА ПРИЗНАЛА ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ: Ситуација са испоруком оружја је критична
07. 12. 2025. у 18:10
БЕРЛИНЕР ЦАЈТУНГ: Амерички план довео украјинско руководство у тежак положај
07. 12. 2025. у 18:00
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)