ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛА МОЛДАВСКА ПОЛИЦИЈА: "У Кишињеву се планирају нереди"
МОЛДАВСКА полиција је саопштила данас да располаже информацијама да групе људи планирају да организују нереде и дестабилизујуће акције у Кишињеву почевши од поноћи и током целог сутрашњег дана.
Wikipedia/Dickelbers
Снаге реда истакле су да неће толерисати кршење закона, нарушавање јавног реда нити угрожавање безбедности грађана и државе, преноси портал Молдовалајв.
Полиција је подсетила организаторе демонстрација да они сносе пуну одговорност за ток догађаја и позвала их да се понашају одговорно.
Она је позвала грађане да пажљиво размотре своје одлуке и да одбију учешће у незаконитим радњама које би могле резултирати кривичном одговорношћу.
Иако није прецизирано ко тачно организује демонстрације, бивши молдавски председник Игор Додон, који је члан про-руске Патриотске изборне коалиције, позвао је на протест сутра испред зграде парламента.
Истовремено молдавска агенција ИПН, објавила је да је било више од 14 милиона покушаја сајбер напада на владине сајтове ноћ пре парламентарних избора.
Служба за информационе технологије и сајбер-безбедност (СТИСЦ) детектовала је и блокирала све покушаје.
Према СТИСЦ-у, нападани су су углавном сајтови Централне изборне комисије (ЦЕЦ) и Агенције за јавне службе (АСП).
Да би смањила потенцијалне ризике, СТИСЦ је одлучила да привремено обустави рад владиних сајтова који нису кључни.
БОНУС ВИДЕО:
ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
АМЕРИЧКА ВОЈСКА ПРИЗНАЛА ПРВЕ ГУБИТКЕ Трамп: Иран жели да преговара, пристао сам на разговор (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 18:45
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)
ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".
28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)