ПРОЗИВАЈУ МАКРОНА: Жестоко на француским улицама

СТОТИНЕ хиљада Француза изашли су данас на улице.

ПРОЗИВАЈУ МАКРОНА: Жестоко на француским улицама

Фото: Принтскрин

- Манифестације су доживеле успех – изјавила је представница синдиката Софи Бине.

Она је поручила да народ жели социјалну правду, а не да људима мултинационалне компаније "завлаче руку у џеп". Манифестанти су паролама тражили додатне таксе за највеће светске компаније. Истовремено, захтева се и ревизија пензијске реформе и враћање на старо.

- Љутња и одлучност су огромни – казала је Бине.

Улица ће формирати буџет, а премијер Себастијан Лекорни ће завршити на улици, поручила је синдикалка Софи Бине. Каже да су у Француској најмање порасле плате у ЕУ у последњих пет година. 

Из кабинета мандатара за састав владе Себастијана Лекронија су поручили да је изблиза пратио ситуацију на улици.

- Ово је огроман покрет који ће имати политичке последице. Лекорни ништа не успева, нема подршку – узвратио је лидер крајње левице Жан-Лик Меланшон.

Буџет је писао претходни премијер Франсоа Бајру, тамо где је стао наставиће Себастијан Лекорни, пре њих није успео Мишел Барније, али улица генерално протестује против "макронизма" и тражи крај овог режима с Емануелом Макроном на челу.   

- Председник Републике мора да оде, он је одговоран за овај хаос – поручио је Меланшон.

ВЕЋИНСКА ПОДРШКА

Већина Француза подржала је синдикалну побуну. Симпатију и поршку изразило је 56 одсто испитаника, 25 одсто је било против, док су остали истакли да су индиферентни на ова догађања.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина одсекла полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.

11. 06. 2026. у 15:25

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИБРАХИМОВИЋ ШОКИРАО СВЕ(Т)! Открио за кога ће навијати за Мундијалу - Босну и Херцеговину није ни споменуо!