ОГЛАСИО СЕ ЛУКАШЕНКО: Немамо никакве везе са дроновима у Пољској и Литванији

БЕЛОРУСИЈА нема никакве везе са дроновима који лете у Пољску или Литванију, изјавио је белоруски председник Александар Лукашенко, преноси државна агенција Белта.

ОГЛАСИО СЕ ЛУКАШЕНКО: Немамо никакве везе са дроновима у Пољској и Литванији

Фото: Профимедиа

- Белорусија не тежи да освоји никога, али је способна да одбије сваког агресора - истакао је Лукашенко на додели државних награда.

Држављани Белорусије и Украјине приведени у Пољској

Раније је пољска полиција саопштила да су држављани Украјине и Белорусије приведени у вези са прелетом дрона изнад резиденција председника и премијера Пољске.

- Након провере докумената и утврђивања идентитета, испоставило се да је реч о 21-годишњем украјинском држављанину и 17-годишњем држављанину Белорусије - саопштила је полиција.

Дан раније, председник Пољске Доналд Туск је рекао да је дрон неутралисан и да су приведена два држављанина Белорусије.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ