ЛАВРОВ ИЗНЕНАДИО ИЗЈАВОМ: Русија се постепено удаљава...
РУСИЈА се постепено удаљава од термина "непријатељске земље", постоје само земље са владама које нису пријатељске према Москви, саопштио је руски шеф дипломатије Сергеј Лавров.
Фото: Tanjug/AP
- Постепено се удаљавамо од термина непријатељске земље, иако он остаје у законодавству - саопштио је Лавров на конференцији за новинаре посвећеној припремама за "Интервизију", преноси ТАСС.
Новинари су скренули пажњу на учешће у такмичењу једног представника из САД и Европе и замолили руског министра да појасни шта ће извођачи из "непријатељских земаља" морати у будућности да ураде да би дошли до "Интервизије", наводи агенција.
Лавров је одговорио да Русија нема непријатељске земље, већ да само постоје земље које "имају непријатељску владу у односу на Руску Федерацију".
Руски министар спољних послова изразио је наду да ће међународно музичко такмичење "Интервизија" бити одржавано сваке године и да ће земља домаћин следећег такмичења бити објављена убрзо након финала.
Интервизија ће бити одржатна 20. септембра 2025. у Москви.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTO
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (0)