ГАНЧЕВ ПРИЗНАО: Украјинске оружане снаге су практично напустиле Купјанск
УКРАЈИНСКЕ оружане снаге су практично напустиле Купјанск у Харковској области, а појединачни милитанти заузимају добро утврђене положаје у граду, изјавио је начелник војно-цивилне администрације (ВЦА) региона Виталиј Ганчев.
Foto: Profimedia
"Наше напредне јуришне јединице су већ биле директно у граду, сви смо видели овај снимак. Момци су већ били практично у центру Купјанска. То указује на то да су украјинске наоружане банде практично напустиле град, остале су само на својим одређеним утврђеним положајима, који су добро заштићени. Наравно, покушавају да се повуку са напредних положаја. Схватају да је за њих останак у Купјанску сада раван смрти", рекао је он у емисији телевизијског канала Соловјев лајв.
Начелник Харковске војно-државне управе је додао да се, према информацијама руских обавештајних служби, у Купјанску налази много цивила.
Ганчев је раније казао да се јуришне групе руских оружаних снага налазе у Купјанску, ''самоуверено потискујући јединице украјинских оружаних снага са ове територије''.
(Танјуг)
Препоручујемо
"РАЗГОВАРАЋЕМО СА НАТО ПАРТНЕРИМА И УПОЗОРИТИ ИХ" Пленковић у страху због нових српских ракета: Озбиљно оружје!
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ГОРИ АМЕРИЧКИ НОСАЧ АВИОНА: Хитно се огласила Централна команда САД
ДАНАС је на америчком носачу авиона USS Gerald R. Ford (CVN-78) избио пожар, који је у међувремену угашен.
12. 03. 2026. у 16:38
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)