"ОВО ЈЕ ПОЧЕТАК ВРЕЛЕ ЈЕСЕНИ" Велики протести у Берлину против увлачења Немачке у војне сукобе

У БЕРЛИНУ се одржавају демонстрације против учешћа Немачке у сукобу на Блиском истоку и у Украјини, а демонстранти позивају владу на дипломатију. Оснивач групе Пинк Флојд, Роџер Вотерс, придружио се протесту путем видео-линка.

ОВО ЈЕ ПОЧЕТАК ВРЕЛЕ ЈЕСЕНИ Велики протести у Берлину против увлачења Немачке у војне сукобе

Фото: Епа

Према информацијама немачких медија, око 20.000 људи изашло је на данас на улице Берлина како би протестовали против рата и трке у наоружању, за мир у Европи и Појасу Газе.

Демонстрације је организовала странка Саре Вагенкнехт.

„Ово је само почетак вреле јесени: против војног курса немачке владе, против наоружавања и милитаризације великих размера“, написала је Вагенкнехт на друштвеној мрежи Икс.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

МРАК НА КРИМУ: Цео Севастопољ остао без струје, узрок је језив