ПРОТЕСТИ У ФРАНЦУСКОЈ: Ухапшено триста учесника протеста, повређена четири полицајца
Французи данас протестују против "стезања каиша".
Фото: Горан Чворовић
- Ови скупови немају ништа заједничко са грађанским окупљањем. Искоришћени су, конфисковани од стране покрета екстремене левице – поручио је министар унутрашњих послова у оставци Брино Ретајо.
Он је истовремено оптужио оне који стварају "устаничку климу", међу њима и неке политичаре који, како је нагласио, желе да профитирају од овог покрета, истичући да у томе "неће успети". Лидер крајње левице Жан Лик Меланшон је министра, с друге стране, оптужио за "многобројне провокације и насиље".
- Будите опрезни. Ретајо тражи инцидент и умножава провокације. Обратите пажњу, он воли репресију и жели слике насиља за телевизијске дневнике – поручио је Меланшон.
У целој земљи организовано је преко четири стотине акција. Забележено је стотинак паљевина. Током преподнева, ухапшено је око триста људи, од чега преко 170 у Паризу. Деблокада је извршена на стотинак места. Четири полицајца су лакше повређена. А у Паризу су се тек за поподне спремају масовнији протести.
У таквим условима, данас је дошло до смене између бившег и новог премијера. Себастијан Лекорни је том приликом истакао намеру да ради на политичкој и институционалној стабилности земље.
Фото: Горан Чворовић
Фото: Горан Чворовић
Фото: Горан Чворовић
Препоручујемо
РУСКЕ СНАГЕ НАПРЕДУЈУ У ГРИШИНУ И КА КОНСТАНТИНОВКИ: Хитно се огласио Пушилин
07. 12. 2025. у 19:28
УКРАЈИНСКА РАДА ПРИЗНАЛА ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ: Ситуација са испоруком оружја је критична
07. 12. 2025. у 18:10
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)