ПРЕМИЈЕР ПОДНЕО ОСТАВКУ: Историјски дугови пожурују француске политичаре

ФРАНСОА Бајру је данас предао оставку на место премијера француском председнику Емануелу Макрону.

ПРЕМИЈЕР ПОДНЕО ОСТАВКУ: Историјски дугови пожурују француске политичаре

Foto: Profimedia

Макрон је, чим је у скупштини пала влада, саопштио да је то примио к знању и најавио да ће врло брзо у следећим данима објавити име Бајруоовог наследника. Неки аналитичари, чак, не помињу дане, већ сате. Времена за губљење, очигледно, нема.

- Имате моћ да срушите владу, али немате моћ да избришете стварност – поручио је опозицији у опроштајном обраћању у скупштини Бајру који је на функцији провео нешто мање од девет месеци.

Узалуд је одлазећи шеф владе указивао на опасност од пада Француске у дужничко ропство уколико не буде прихваћен његов штедљиви нацрт буџета, говорио да је гласање у скупштини о поверењу влади стога историјско, а не политичко, да се политика односи на одрасле, а дугови на децу.

Опозиција му је узвратила да садашња власт, од како је Емануел Макрон ушао у Јелисејску палату 2017. године, том задуживању значајно допринела и да су потребне промене.

БОНУС ВИДЕО:

"СТАЗЕ КОСМЕТА": Шар-планина - Епизода 3

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ДЕЦЕНИЈАМА ЋУТАО: Чола открио шта је Аркан тражио од њега - Само једно питање ми је постављено