"МОГУЋИ И РАСКИДИ ТРГОВИНСКИХ СПОРАЗУМА" Трамп: Све зависи од одлуке Врховног суда САД
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да ће Сједињене Америчке Државе, у случају да изгубе спор о законитости царина који се води пред Врховним судом САД, можда морати да раскину трговинске споразуме склопљене, између осталих, са Европском унијом, Јапаном и Јужном Корејом.
Foto: Tanjug/AP
У разговору са новинарима на почетку састанка са пољским председником Каролом Навроцким, Трамп је рекао да његова администрација тражи од Врховног суда да поништи прошлогодишњу пресуду Апелационог суда САД којом је утврђено да су многе америчке царинске дажбине незаконите, преноси Ројтерс.
Према речима америчког председника, у случају да САД изгубе овај судски спор, Америка би постала знатно сиромашнија, а то би могло да угрози и трговинске споразуме склопљене у последњих неколико месеци.
"Наша земља има прилику да поново буде невероватно богата. Међутим, може постати и невероватно сиромашна. Ако не победимо у овом случају, наша земља ће и те како трпети", рекао је Трамп и изразио уверење да ће његова администрација победити.
(Танјуг)
Препоручујемо
ТРАМП СЕ ПОДСМЕВА "НАПАДУ РУСИЈЕ" И УРСУЛИНОЈ ДРАМИ НА ЛЕТУ: Одузели су јој телефон, ја бих био срећан да ми се то десило
03. 09. 2025. у 15:07 >> 15:18
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)