"НЕТАНЈАХУ ПРИЗНАО ГЕНОЦИД": Кнесет је усвојио резолуцију у том смислу

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

27. 08. 2025. у 07:17

ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетанјаху по први пут је изјавио да признаје геноцид који је Османско царство спровело над Јерменима, Асирцима и Грцима почетком 20. века, преноси Тајмс оф Израел.

НЕТАНЈАХУ ПРИЗНАО ГЕНОЦИД: Кнесет је усвојио резолуцију у том смислу

Фото: Танјуг/АП

На питање Патрика Бет Дејвида у његовом подкасту зашто Израел не признаје геноцид над Јерменима, Нетанјаху је одговорио да "мисли" да је Израел признао геноцид.

- Мислим да јесмо. Мислим да је Кнесет усвојио резолуцију у том смислу - рекао је Нетањаху, иако такав закон није усвојен, преноси Тајмс оф Израел.

На питање зашто ниједан израелски премијер то није урадио, Нетанјаху је одговорио да је он то управо урадио.

"Управо јесам. Изволите", казао је Нетанјаху.

Израел се уздржао од признавања геноцида због страха да би то могло да наруши његове односе са Турском, државом наследницом Османског царства, која одлучно негира да се такав геноцид догодио, наводи израелски портал.

Тајмс оф Израел наводи да су односи Израела са Турском на најнижој тачки, дипломатске везе су углавном обустављене, а да турски председник Реџеп Тајип Ердоган редовно упоређује Израел са нацистима због рата у Гази.
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

СРПСКИ ФУДБАЛ ТУГУЈЕ: Умро Милорад Косановић - и то на свој рођендан