ПУТИН И ТРАМП СЕ САСТАЈУ У ВОЈНОЈ БАЗИ НА СЕВЕРУ ЕНКОРИЏА: "Надали смо се да ћемо избећи, али..."
САСТАНАК председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа и председника Русије Владимира Путина одржаће се у америчкој ваздухопловној бази Елмендорф-Ричардсон на Аљасци, преноси ЦНН, позивајући се на обавештене изворе.
Foto: Profimedia
- Организатори су закључили да је једини град у огромној држави који би могао бити погодна локација за самит био Енкориџ. И само је војна база Елмендорф-Ричардсон, која се налази на северном ободу града, испунила услове да буде домаћин историјског састанка - известио је ЦНН.
Саговорници америчке телевизије су појаснили да се Бела кућа надала да ће избећи ситуацију у којој би руски председник и његова пратња били примљени у америчком војном објекту, али је Аљаска тренутно на врхунцу туристичке сезоне, тако да није пронађена друга погодна локација за састанак на врху.
Синоћ је Бела кућа саопштила да ће се састанак председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина одржати у петак у Енкориџу, на Аљасци. Портпаролка Беле куће Керолајн Ливит саопштила је синоћ на конференцији за новинаре да ће у петак ујутро председник Трамп отпутовати у Енкориџ на Аљасци, на билатерални састанак са руским председником Владимиром Путином.
Ливит је додала да ''не жели да поставља црвене линије'' за Трампа у контексту преговора, и додала да је Трамп позвао Украјину и Русију да се директно узајамно ангажују једна с другом кад је реч о хуманитарним питањима. Навела је да ће састанак Трампа и Путина бити ''вежба слушања за председника (САД)''.
- Само једна страна укључена у овај рат биће присутна, па је ово прилика за председника (Трампа) да стекне дубљи и бољи увид у то како бисмо, надамо се, могли да окончамо овај рат. То ће бити вежба слушања за председника (Трампа) - рекла је Ливит.
Она је наговестила да постоје планови да Трамп у будућности посети Русију. Трамп је раније изјавио да ће обе зараћене стране морати да уступе део територије како би се окончао крвави сукоб који траје више од три године.
Кремљ и Бела кућа су раније најавили да ће се Путин и Трамп састати на Аљасци 15. августа, али тачна локација до синоћ није била позната.
Препоручујемо
МИР НА БЛИСКОМ ИСТОКУ НЕ ВАЖИ ЗА СВЕ: Лете ракете изнад Либана, Нетанјаху на мети снажних критика
08. 04. 2026. у 07:31 >> 08:25
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)