СМОТРИЧ БЕСАН: Изгубио сам поверење да Нетанјаху жели да поведе ИДФ ка победи
ИЗРАЕЛСКИ министар финансија Безалел Смотрич вечерас је изјавио да је после састанка израелског безбедносног кабинета изгубио поверење да премијер Израела Бенјамин Нетанјаху жели да поведе израелску војску (ИДФ) ка победи.
Фото принтскрин youtube/daily mail
Смотрич је позвао Нетанјахуа да поново сазове састанак безбедносног кабинета и објави да више неће бити пауза у рату, нити делимичних споразума, преноси Џерузалем пост.
-Овог пута идемо ка јасном, одлучном потезу за коначан исход и победу који се завршава потпуном предајом Хамаса и повратком свих талаца одједном, или поразом и потпуним уништењем Хамаса. Анексија великих делова Појаса Газе и отварање његових капија за добровољну емиграцију, поручио је Смотрич, тврдећи да је то једини начин да Израел у потпуности победи у рату.
Смотрич је оценио да су израелски премијер и његов кабинет подлегли слабостима, пустили да емоције надвладају разум и поново изабрали исто: да покрену војни потез чији циљ није коначан исход, већ само вршење притиска на Хамас за постизање делимичног споразума о таоцима.
-Јасно су ставили до знања да ћемо, ако Хамас пристане на договор, поново стати, поново се повући и омогућити му да се опорави и наоружа, поручио је Смотрич.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори
Препоручујемо
ВРХОВНИ СУД ЗАМРЗНУО ОДЛУКУ: Израелска влада једногласно сменила државну тужитељку
04. 08. 2025. у 21:00
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"
КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.
21. 01. 2026. у 16:48
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
МИРА АДАЊА ПОЛАК ПРОДАЛА СВУ ИМОВИНУ Није остало ништа: "Све што је могло да се прода, продала сам..."
ПРИВАТНОСТ никада није делила са широким аудиторијумом...
20. 01. 2026. у 09:05
Коментари (0)