ФИЦО СЕ ОБРАТИО ПУТИНУ И ТРАМПУ ПРЕД ИСТОРИЈСКИ СУСРЕТ: Пронађите смислено решење!

Марија Стевановић
Марија Стевановић

09. 08. 2025. у 22:34

ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо пожелео је председницима Русије и САД, Владимиру Путину и Доналду Трампу, да током предстојећег сусрета пронађу „смислено“ решење украјинског питања.

ФИЦО СЕ ОБРАТИО ПУТИНУ И ТРАМПУ ПРЕД ИСТОРИЈСКИ СУСРЕТ: Пронађите смислено решење!

Фото: Танјуг

- Од самог почетка конфликта у Украјини одбацивали смо пропаганду и лажи, фокусирали се на објективне информације и, пре свега, на мир. Желимо руском и америчком председнику да пронађу смислено решење - рекао је Фицо у видео-обраћању.

Према његовим речима, најважније је сада зауставити борбена дејства и обезбедити да други западни актери не ометају могући мировни споразум о Украјини.

Кремљ и Бела кућа раније су потврдили да ће се Путин и Трамп састати 15. августа на Аљасци. Како је саопштио помоћник руског председника Јуриј Ушаков, специјални изасланик америчког лидера Стив Виткоф током посете Москви помињао је могућност трилатералног састанка Путина, Трампа и Владимира Зеленског, али је руска страна то оставила без коментара и предложила да се пажња усмери на припрему билатералног самита.

Путин је у четвртак изјавио да је сусрет са Зеленским могућ, али да за такве преговоре морају постојати услови, који тренутно нису испуњени. Сам Зеленски уочи сусрета Путина и Трампа поручио је да неће пристати на територијалне уступке.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

"СТАЗЕ КОСМЕТА": Ђаковица - Епизода 1

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена