ПАД ЖИЧАРЕ: Расте број повређених (ВИДЕО)

Novosti online

09. 08. 2025. у 00:40

БРОЈ повређених у паду жичаре у руском граду Наљчик, главном граду аутономне републике Кабардино-Балкарије, порастао је са шест на осам, од којих је четворо хоспитализовано а један од повређених се налази на лечењу на интензивној нези.

ПАД ЖИЧАРЕ: Расте број повређених (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

Двоје повређених са средње тешким повредама тренутно је на додатним испитивањима, док су још двоје након прегледа отпуштени кући, наводи се у саопштењу локалних власти, преносе РИА Новости.

Руски Истражни комитет је покренуо поступак у вези са несрећом по оптужби за пружање несигурних услуга, које су довеле до озбиљних повреда, а закон предвиђа казну до шест година затвора.

Раније данас, помоћник руског министра здравља Алексеј Кузњецов, саопштио је да је према прелимнарним подацима било повређено шест особа, од којих је петоро било примљено у болницу са средњим и лакшим телесним повредама. 

Такође, након пребацивања повређених у болницу, завршена је и акција спасавања заглављених лица на жичари, навели су надлежни, додајући да је у тренутку несреће на жичари била 21 особа
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

А КУД ЋУ САД ЈА – цртица поводом представе Башта сљезове боје