КРАЈ РАТА КОЈИ БЕСНИ? Ударна објава Трампа
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да је разговарао са лидерима Камбоџе и Тајланда и да обе земље желе тренутно примирје.
Фото: Принтскрин
У објавама на друштвеним мрежама током посете Шкотској, Трамп је рекао да жели "крај рата који тренутно бесни" и упозорио да неће склапати трговинске споразуме ни са једном од влада у југоисточној Азији ако се сукоби наставе, преноси Ројтерс.
Трамп је написао у својој првој објави да је управо разговарао са премијером Камбоџе у вези са заустављањем рата са Тајландом.
- Покушавам да поједноставим сложену ситуацију - истакао је он.
Минут касније је објавио да је управо разговарао са вршиоцем дужности премијера Тајланда и да је то био веома добар разговор.
- Тајланд, као и Камбоџа, жели тренутно примирје и мир - нагласио је Трамп и додао да ће пренети поруку премијеру Камбоџе.
Он је навео да се чини након разговора са обе стране, да су примирје, мир и просперитет природна ствар.
Сукоби на тајландско-камбоџанској граници наставили су се и трећи дан, а данас су се појавиле нове жаришне тачке, док су обе стране тврдиле да су деловале у самообрани у граничном спору и позивале једна другу да прекину сукобе и започну преговоре. Више од 30 људи је погинуло, а преко 130.000 људи је расељено у најжешћим сукобима између југоисточних суседа у последњих 13 година.
(Танјуг)
Препоручујемо
СУД ПОТВРДИО БЛОКАДУ ТРАМПОВЕ УРЕДБЕ: Ништа од укидања права на држављанство по рођењу
25. 07. 2025. у 23:47
ФОН ДЕР ЛАЈЕН: Разговараћу са Трампом у недељу о трговинском споразуму ЕУ и САД
25. 07. 2025. у 23:11
ОРБАН О ЗАПАДНОЈ ЕВРОПИ: У великим градовима ускоро ће постојати муслиманска већина
26. 07. 2025. у 19:18
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)