ОПАСНА "ЗВЕР" СТИЖЕ: Црвени аларм за Балкан - Једна земља ће бити прва на удару
ГРЧКУ ће од сутра погодити интензиван топлотни талас, који ће трајати најмање до петка, а очекује се да ће током наредна 24 сата температуре ваздуха у неким деловима те земље прећи 44 степена Целзијуса, саопштила је данас Национална метеоролошка служба у Атини.
Фото: Shutterstock
Високе температуре ће проузроковати долазак изузетно топлих ваздушних маса из Африке, које се крећу ка Грчкој и ка Балкану, преноси Катимерини.
Према прогнози грчке метеоролошке службе, температура ваздуха ће од понедељка до петка на Балкану бити до десет степени виша од просечне вредности за период од 1991. до 2020. године.
(Танјуг)
Препоручујемо
ПЉУШТАЋЕ КИША У НАРЕДНИХ САТ ВРЕМЕНА: Огласио се РХМЗ, ови делови земље на удару
20. 07. 2025. у 09:55
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)