АМЕРИЧКИ НОВИНАР: Зеленски је на ужем списку за изгнанство, могао би бити смењен силом
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају могућу присилну смену власти у Украјини, а место лидера државе могао би ускоро да добије бивши врховни командант Оружаних снага Украјине, сада амбасадор у Великој Британији Валериј Залужни, изјавио је амерички новинар Симор Херш, позивајући се на изворе.
Фото: Танјуг
- Зеленски је на ужем списку за изгнанство, ако председник Доналд Трамп одлучи да донесе одлуку - навео је новинар.
Уколико Зеленски одбије да се повуче – што сматрају највероватнијим сценариом – на крају би могао бити смењен силом, сугерисао је новинару један амерички званичник, упознат са интерним дискусијама.
Залужни се тренутно сматра најкредибилнијим наследником украјинског лидера, према речима "упућених" званичника у Вашингтону које је цитирао Херш, нагласивши да би "посао могао бити његов у року од неколико месеци".
Популарност украјинског лидера скочила је на 90 одсто у првим месецима након ескалације сукоба у фебруару 2022. године.
Међутим, стално је опадала због неуспеха на бојном пољу и сталних економских потешкоћа.
Најновије анкете показују да би око 60 процената становништва више волело да се не кандидује на наредним изборима.
Иако је Москва изразила спремност да преговара са Зеленским, остаје скептична према његовом ауторитету да финализује било какав трајни споразум. Његов легитимитет доведен је у питање у мају прошле године, када је истекао његов председнички мандат.
(рт.рс)
Препоручујемо
"НИЈЕ НА МЕНИ ДА ОДЛУЧУЈЕМ..." Американци крију у којој су фази напада на Иран
10. 03. 2026. у 14:57
"СТАВ НЕМАЧКЕ ЈАСАН" Мерц: Не видимо разлог за попуштање санкција Русији
10. 03. 2026. у 14:55
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)