ВРИ НА ПАЦИФИКУ Влада Јапана: Кинески ловац летео на 70 метара од јапанског војног авиона
КИНЕСКИ ловац летео је на 70 метара од јапанског војног авиона изнад међународних вода у Источном кинеском мору, саопштила је данас Влада Јапана, наводећи да је у вези са тим изразила озбиљну забринутост Пекингу.
Фото Rosoboronexport www.roe.ru
Јапанска влада наводи да је позвала Пекинг да предузме превентивне мере након што је кинески бомбардер ЈХ-7 летео на 70 метара удаљености од јапанског војног авиона YС-11ЕБ данас и јуче, пренео је Кјодо.
Јапанско министарство одбране упозорило је да би такви инциденти могли да доведу до "случајних судара".
Министарство је раније потврдило да је кинески ловац летео на око 45 метара од јапанског авиона за извиђање у Пацифику 7. и 8. јуна.
У вези са инцидентима из јуна, кинеско министарство спољних послова оптужило је Јапан да се "приближава и шпијунира" редовне војне активности Кине, позивајуц́и Токио да обустави такве "опасне акције".
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - Потрага за деловима тела код Лазаревца
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)