"КИНА ЈЕ ОРКЕСТИРАЛА ТАЈНУ КАМПАЊУ": Француски званичници општужили Пекинг за нарушавање угледа авиона "Рафал"

ФРАНЦУСКА обавештајна служба и војни званичници тврде да је Кина оркестрирала тајну кампању са циљем да наруши углед борбеног авиона "Рафал“ који се сматра водећим француским војним извозом, након ангажовања Француске током сукоба између Индије и Пакистана у мају.

КИНА ЈЕ ОРКЕСТИРАЛА ТАЈНУ КАМПАЊУ: Француски званичници општужили Пекинг за нарушавање угледа авиона Рафал

Foto: Profimedia

Француски званичници кажу да су открили да "кинеске амбасаде покушавају да подрију продају "Рафала" убеђујући земље које су већ наручиле те авионе, посебно Индонезију, да одустану од куповине и уместо тога изаберу ловце кинеске производње".

Како наводи Асошијетед Прес, документа на увид изнео је један француски војни званичник под условом да остане анониман.

Четири дана сукоба између Индије и Пакистана у мају представљала су најозбиљнију конфронтацију у последњих неколико година између две нуклеарно наоружане државе, укључујући ваздушне борбе у којима је учествовало десетине авиона са обе стране.

Војни званичници и истраживачи од тада покушавају да прикупе детаље о томе како се пакистанска војна опрема кинеске производње, посебно ратни авиони и ракете за ваздушну борбу, показала у односу на оружје које је Индија користила у ваздушним ударима на пакистанске мете, нарочито француске авионе "Рафал".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ИСПОВЕСТ РУСКОГ ДЕЗЕРТЕРА: Побегао са фронта преко БиХ и Хрватске, спас од депортације нашао у цркви