ВРУЋИНЕ ОДНОСЕ ЖРТВЕ У ИТАЛИЈИ: Преминула девојчица од срчаног удара
ВИШЕ особа страдало је у Италији услед топлотног таласа, односно екстремних врућина, укључујући и једну девојчицу, која је према подацима лекара, преминула од срчаног удара проузрокаваног топлотним ударом, а температуре широм земље прелазе 40 степени.
AP Photo/Andrew Medichini
На Сардинији је двоје туриста преминуло на плажи, а у Ђенови је 85-годишњак преминуо од инфаркта након што је довезен у болницу са знаковима дехидрације, пише данас италијанска новинска агенција АНСА.
Још једна трагедија догодила се на ауто-путу, када је 70-годишњи возач камиона пронађен мртав у свом возилу на одморишту на аутопуту Сирмионе-Пескиера дел Гарда, а смрт се такође доводи у везу са високим температурама.
Поред топлотног таласа, лоше временске прилике утичу на север Италије, укључујући Пијемонт и Тоскану, где је дошло до наглог прелаза у невреме, са олујама, градом и снажним ветровима.
Антициклон "Плуто" и даље доминира целокупном Италијом, са температуром између 37 и 40 степени, а како је најављено, такве временске прилике ће се задржати и наредних дана.
У петак ће бити искључена "црвени аларми" у 20 италијанских градова, а ове температуре су нарочито опасне за старије особе и оне са здравственим проблемима.
Топлотни талас траје већ данима, а, према писању АНСА, у међувремену је постигнут договор између министарства и синдиката о спровођењу протокола заштите од врућина, како би се заштитили радници.
Препоручујемо
"ПЛАТИЋЕ ВИСОКУ ЦЕНУ": Рат на Блиском истоку букти, ништа од прекида ватре (ВИДЕО)
03. 06. 2026. у 07:31
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)