ПРОЦУРЕО ТАЈНИ ИЗВЕШТАЈ: Русију прогласили за "егзистенцијални ризик"

Mina Izgarević

20. 06. 2025. у 20:16

РУСИЈА је ризик и по Немачку и по Европу, наводи се у поверљивим документима Бундесвера.

ПРОЦУРЕО ТАЈНИ ИЗВЕШТАЈ: Русију прогласили за егзистенцијални ризик

Фото Танјуг/АП

Немачка војска сматра Русију "егзистенцијалним ризиком" за земљу и Европу, наводи "Шпигл" позивајући се на стратешки документ Бундесвера.

Поверљиви документ упозорава како Кремљ наводно усклађује и своје индустријске и руководеће структуре "како би испунио захтеве за сукоб великих размера против НАТО-а до краја ове деценије".

Русија се "доказиво" припрема за сукоб са НАТО, посебно јачањем снага на границама са НАТО-ом", наводи се у извештају.

Већ следеће године, Русија би могла да има око 1,5 милиона војника на активној дужности, према писању листа.

Немачка може да се супротстави овој наводној претњи само "конзистентним развојем војних и друштвених капацитета", закључује се у документу.

Војно особље и стручњаци су развили стратешки документ током протеклих 18 месеци како би послужио као смерница за будући правац немачке војске, објашњава "Шпигл".

Немачки канцелар Фридрих Мерц је недавно подржао захтев америчког председника Доналда Трампа да се циљна потрошња НАТО-а за одбрану повећа на пет посто националног БДП-а, али је и обећао Кијеву ракете дугог домета "таурусе" - што је потез који би Берлин директно увукао у сукоб.

(РТ)

БОНУС ВИДЕО - "СТАЗЕ КОСМЕТА": Шар-планина - Епизода 3

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

МАСНОЋА НЕСТАЈЕ ЗА ТИЛИ ЧАС: Јапански трик за чишћење шпорета