"ВРЕМЕ ЗА РЕЧИ ЈЕ ИСТЕКЛО ОДАВНО" Црвени крст и Црвени полумесец - Ситуација у Гази сваким минутом све гора (ФОТО)

Марија Стевановић
Марија Стевановић

31. 05. 2025. у 18:31

МЕДИЦИНСКЕ установе у Гази, којима управља Палестинско удружење Црвеног полумесеца на корак су од тога да у потпуности остану без залиха, због чега скоро половина њих мора да се затвори, саопштио је данас портпарол Међународне федерације Црвеног крста и Црвеног полумесеца Томазо Дела Лонга.

ВРЕМЕ ЗА РЕЧИ ЈЕ ИСТЕКЛО ОДАВНО Црвени крст и Црвени полумесец - Ситуација у Гази сваким минутом све гора (ФОТО)

Фото: Танјуг/АП пхото

Према његовим речима, ситуција из минута у минут бива све гора, преноси Ал Џазира.

"Ситуација је нарочито критична за хроничне болеснике, јер многи од њих више не примају терапије. То ствара много патње онима који имају рак, дијабетес и онима који морају да иду на дијализу", навео је Дела Лонга у објави на друштвеној мрежи Икс.

Фото: Танјуг/АП пхото

Како је навео, хуманитарна помоћ мора да стигне у Газу одмах и то у великом обиму.

Фото: Танјуг/АП пхото

"Време за речи је истекло одавно. Сада је време да се пређе на дела", истакао је Дела Лонга.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?