НЕМА ВИШЕ И КРАЈ: Холандија шаље последњег ловца Ф-16 Украјини

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

25. 05. 2025. у 15:26

ХОЛАНДИЈА ће послати последњи од 24 обећана ловца Ф-16 Украјини, рекао је холандски министар одбране Рубен Брекелманс.

НЕМА ВИШЕ И КРАЈ: Холандија шаље последњег ловца Ф-16 Украјини

Фото: Профимедиа/Илустрација

Од прошлог лета, Холандија је испоручила Украјини 23 борбена авиона Ф-16, као и тренажне авионе за центар за обуку у Румунији за украјинске пилоте и посаде.

Фото: Профимедиа/Илустрација

 

Подсетимо, у јутрошњим нападима руских снага на Кијевску област погинуле су три особе, а 11 је повређено, док су оштећени стамбени и јавни објекти, саопштио је Кијев. Истовремено, украјински дронови поново су напали Русију, при чему су руски ПВО системи уништили 110 беспилотних летелица изнад различитих региона. Русија и Украјина завршиле размену заробљеника по формули 1.000 за 1.000. Док се сукоби настављају, Европа разматра куповину америчког оружја за Украјину у случају да САД одбију даље испоруке, преноси Блумберг.

(Reuters)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена