"УКРАЈИНА ЈЕ СПРЕМНА" Туск открио шта жели

Novosti online

11. 05. 2025. у 15:59

СВЕТ ишчекује моментално и безусловно примирје у Украјини, написао је на платформи Икс пољски премијер Доналд Туск.

УКРАЈИНА ЈЕ СПРЕМНА Туск открио шта жели

Foto: Tanjug/AP

- Као одговор на наш апел, Руси су предложили почетак мировних преговора 15. маја. Међутим, свет чека једногласну одлуку о моменталном и безусловном прекиду ватре. Украјина је спремна. Нема више жртава - написао је Туск.

Украјина је јуче, заједно са својим савезницима - Француском, Немачком, Великом Британијом и Пољском - предложила 30-дневни прекид ватре без икаквих услова.

У случају одбијања, савезници Украјине намеравају да пооштре санкције Русији. Касније је Путин предложио одржавање директних преговора са Украјином "тамо где су и прекинути" 2022. године - у Истанбулу, у Турској.

(Танјуг)

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

РУСИЈА У ШОКУ: Добила вести из Америке које уопште није очекивала