ТРАМП У РИМУ ОДАО ПОШТУ ПАПИ ФРАЊИ: Без планираних састанака на маргинама
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп допутовао је у Рим како би присуствовао сахрани папе Фрање.
Фото: Printscreen
Трамп је рекао да долази "из поштовања" према папи, који је преминуо у понедељак у 89. години од последица можданог удара. Он и његова супруга Меланија Трамп стигли су у Рим касно синоћ, а данас ће присуствовати миси задушници у цркви Светог Петра, након које ће папа бити сахрањен у Базилици Санта Марија Мађоре, пренео је Ројтерс.
Иако је најавио могуће састанке са светским лидерима на маргинама догађаја, Трамп је у авиону рекао да би састанци током папине сахране били "непоштовање", али је додао да ће "видети много људи".
Фото: Printscreen
На сахрани се очекује присуство више од 50 светских лидера, укључујући представнике Француске, Уједињеног Краљевства, Шпаније, Мађарске и Аргентине.
Међу присутнима је и украјински председник Владимир Зеленски са супругом Оленом, док руски председник Владимир Путин није најавио долазак.
Трамп је након доласка у Рим позвао на "врло високе" мировне преговоре између Русије и Украјине, наводећи да су стране "веома близу договора".
Сусрет са бившим председником Џоом Бајденом, који такође присуствује сахрани, Трамп је оценио као нешто што "није на листи приоритета".
(Танјуг)
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)