ПУТИН ПОТПИСАО РАТИФИКАЦИЈУ ВАЖНОГ СПОРАЗУМА: Русија улази у стратешко партнерство са Ираном

Биљана Ристивојевић

21. 04. 2025. у 14:32

РУСКИ председник Владимир Путин потписао је данас Закон о ратификацији споразума са Ираном о свеобухватном стратешком партнерству, пренела је данас новинска агенциај РИА.

ПУТИН ПОТПИСАО РАТИФИКАЦИЈУ ВАЖНОГ СПОРАЗУМА: Русија улази у стратешко партнерство са Ираном

Фото: Профимедиа

Како се наводи у документу, две земље настојаће да продубе и прошире односе у свим областима од заједничког интереса, да јачају сарадњу у области безбедности и одбране, блиско координирају активности на регионалном и глобалном нивоу, "што одговара дугорочном, свеобухватном и стратешком партнерству".

Споразум је потписан 17. јануара, током посете иранског председника Масуда Пезешкијана Москви.

Прошле седмице ирански министар спољних послова Абас Арагчи боравио је у званичној посети Москви, где се састао са Путином.

Према речима Арагчија, са руским лидером је разговарао о индиректним преговорима Ирана и САД, и низу других питања.

Он је након разговора са Путином разговарао и са својим руским колегом Сергејем Лавровим.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: РУСИ ПОКАЗАЛИ СНИМАК: Дрон камиказа уништио хаубицу француске производње

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању