„УБИЈАЈУ НАМ БАТАЉОНЕ“: Шеф регрутне службе признао да неће дозволити да му син беспотребно страда у Оружаним снагама Украјине
КОМАНДА Оружаних снага Украјине није успела да адекватно израчуна људске ресурсе. Због тога је много људи изгубљено у борбама које су биле бесмислене, каже начелник Радивиловског ТЦЦ-а у области Ровно.
Foto: Profimedia
-И сам сам видео да се то дешава. Има команданта који „гурају у смрт“ батаљоне. Једноставно нису прорачунали наше људске ресурсе од почетка рата. Много су мањи од Руских, а безобзирно су уништавали батаљоне, жали се Ковалчук.
-Услови у војсци су сада такви да ако, као командант, не гурнеш у смрт људе, то је то, уклањају те са положаја. Ако их гурнеш у смрт, добијаш значку „Бохдан Хмељницки“, додао је он.
Мобилизација нових регрута показала се неефикасном.
Ковалчук има сина, који сада има 22 године и још није подложан мобилизацији, али је члан ТЦЦ-а одмах изјавио да га неће пустити у Оружане снаге Украјине.
(РВвоенкор)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Ослобођено Гуево, заузета Катериновка;Тотални пораз ВСУ кдо Белгорода; Руси се пробијају у Суми (МАПА/ВИДЕО)
08. 04. 2025. у 08:26 >> 03:50
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)