ПОЉСКИ МИНИСТАР: Трамп је посвећен НАТО-у и учествоваће на самиту у Хагу у јуну
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп остаје посвећен НАТО-у и учествоваће на самиту Алијансе у Хагу у јуну, изјавио је данас у Бриселу пољски министар иностраних послова Радослав Сикорски.
Foto: Profimedia
Он је рекао да Трамп остаје привржен члану 5 Уговора НАТО-а којим је предвиђено да у случају напада на једну од држава чланица реагују све земље Алијансе, пренео је Ројтерс.
Агенција наводи да су Трампове изјаве поткопале извесност у Европи да би јој САД притекле у помоћ уколико би била нападнута.
Међутим, на састанку министара спољних послова земаља чланица НАТО-а у Бриселу, државни секретар САД Марко Рубио рекао је савезницима у четвртак да Вашингтон остаје привржен Алијанси, али да очекује да чланице издвајају много више средстава за одбрану.
Лидери НАТО-а састаће се на самиту у Хагу од 24. до 26. јуна.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ПОНУДА НА САЈМУ АУТОМОБИЛА: Погледајте како изгледају нови модели
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
21. 07. 2026. у 22:20 >> 23:04
Коментари (0)