ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛА МОСКВА: Украјински дронови и артиљерија погодили енергетске објекте у Курску

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

02. 04. 2025. у 15:13

МИНИСТАРСТВО одбране Русије саопштило је да је Украјина у последња 24 сата извела два напада на енергетску инфраструктуру у Курској области, користећи дронове и артиљерију.

ХИТНО СЕ ОГЛАСИЛА МОСКВА: Украјински дронови и артиљерија погодили енергетске објекте у Курску

Фото: Профимедиа

Према наводима, напади су довели до прекида у снабдевању електричном енергијом.

Москва тврди да су удари изведени упркос договору о обустави напада на енергетске објекте, који је постигнут уз посредовање Сједињених Америчких Држава.

Кијев је раније данас, оптужио Москву да и сама наставља ударе на украјинску енергетску мрежу.

Русија и Украјина се међусобно оптужују за нападе на енергетску инфраструктуру, упркос договору о обустави удара подигнутом уз посредовање САД.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

РАСКИНУО УГОВОР: Ево ко је за Милана Станковића платио 50.000 евра да изађе из Гранда